Stary pies często zachowuje się i czuje tak samo jak stary człowiek. Wynika to z wielu mechanizmów i ważne jest wspieranie pupila, aby jego starość mogła być przyjemna i pełna radości. Wiele starszych psów ma problemy z uzębieniem, cierpi na choroby skórne, czy też bóle stawów, które uniemożliwiają im poruszanie się. Na szczęście w sklepach zoologicznych i drogeriach pojawiły się suplementy dla psa marki Yarrowia Canifelox, które wspaniale nadają się właśnie dla psów starszych. Dzięki nim, można poprawić w znaczący sposób jakość życia swojego pupila i sprawić, że na nowo odzyska on formę i energię.

Jakie suplementy dla psa nadają się dla seniora?

Decydując się na zakup takich suplementów, najlepiej jest pomyśleć o tym, co psu dolega i jakie problemy pojawiają się na jego drodze. najczęściej dla starszych psów wybierane są kompleksy witaminowe, które mają wspierać silne stawy i kości. Właściciele dostrzegają bowiem, że pies coraz mniej chętnie bawi się z nimi i biega, a nawet z trudem podnosi się z podłogi. Poza tym, warto zdecydować się też na witaminy, które poprawią jakość widzenia pupila, czy wzmocnią jego sierść. Najczęściej na półkach znaleźć można po postu suplementy dedykowane seniorom.

Czy suplementy dla psa mogą zaszkodzić seniorowi?

Właściciele starszych psów często obawiają się podawania pupilom takich preparatów. Niepotrzebnie, bowiem jeśli są one przyjmowane zgodnie z zaleceniami z ulotki, nie powinny pojawiać się żadne problemy. Oczywiście, jeżeli pies choruje na cokolwiek, warto skonsultować się najpierw z weterynarzem. Niektóre minerały i witaminy nie są wskazane na przykład u psów chorujących na nerki.